18 ARALIK ULUSLARARASI GÖÇMENLER GÜNÜ COŞKUYLA KUTLANDI

18 Aralık Uluslararası Göçmenler Günü, Göç İdaresi Genel Müdürlüğü tarafından gerçekleştirilen etkinliklerle kutlandı.

18 Aralık Uluslararası Göçmenler Günü, Göç İdaresi Genel Müdürlüğü tarafından gerçekleştirilen etkinliklerle kutlandı.

Ankara Gölbaşı Vali Galip Demirel Vilayetler Evi’nde gerçekleştirilen etkinlikte, resepsiyon ve fotoğraf sergisi düzenlendi. Resepsiyona İçişleri Bakanlığı Müsteşar Yardımcısı Sayın Enver Salihoğlu’nun yanı sıra çeşitli kamu kurumlarının üst düzey yöneticileri, Türkiye’nin çeşitli illerinden valiler, vali yardımcıları ve “düzenli göçmen, şartlı mülteci ve sığınmacı” konumundaki her yaş grubundan göçmenler ile göç ve göçmenlikle ilgili ulusal, uluslararası resmi kuruluşların ve sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri katıldı.

İçişleri Bakanlığı Müsteşar Yardımcısı Sayın Enver Salihoğlu ve Göç İdaresi Genel Müdürü Sayın Atilla Toros’un konuşmalarının ardından “Her Göç Bir Hikayedir” konulu fotoğraf sergisinin açılışı yapıldı. Serginin ardından Türkiye genelinde çeşitli il valilik, ilçe kaymakamlıklarını ve çeşitli üniversiteleri temsilen kurulan stantlarda gerçekleştirilen göçmenlerle tanışma etkinliği sırasında, Vali Yardımcısı Sayın Fatih Ahmet Kurt ve İl Göç Müdürü Sayın Adem Sezer ve beraberindekiler Ankara Valiliğine ait standı ziyaret etti.

Göçmenlerin yaşamları ve sorunları konusunda bir farkındalık oluşturma amacıyla uluslararası düzeyde çeşitli etkinliklere sahne olan bu özel gün, Göç İdaresi Genel Müdürlüğünce resmi olarak ikinci kez kutlandı.
Kayıt: 18.12.2014
Güncelleme:2.11.2015
Paylaş


WS05