DÜNYA GÖÇMENLER GÜNÜ KUTLANDI

Dünya çapında göçmen haklarını tanıdığı gün olarak bilinen 18 Aralık Dünya Göçmenler Günü, Sakarya İl Göç İdaresi Müdürlüğü tarafından düzenlenen etkinlikler ile kutlandı.

18 Aralık Dünya Göçmeler Günü’nü kutlamak ve yabancıların sorunlarını çözüm bulmak amacıyla Sakaryada ki Arap Cumhuriyetleri İlkokul ve Ortaokul öğrencilerine eğitim hizmeti veren  Geçici Eğitim Merkezi'nde kamu kurum ve kuruluşları temsilcileri ile yabancı aileler ve öğrencilerin katılımıyla düzenlenen toplantıda, İl Göç İdaresi Müdürü Hasan ÇİLOĞLU, Göç Uzman Yardımcıları  ve Sakarya'da ikamet eden göçmen vatandaşlar katıldı.

Etkinliğin açılış konuşmasını yapan İl Göç İdaresi Müdürü ÇİLOĞLU, göçmenlere ‘Hoş geldiniz, başımızın üstünde yeriniz var.Sizleri Göçmen olarak değil birer misafir olarak görüyoruz.Ülkemiz geçmişten günümüze tarihin her döneminde insani değerlerde örnek teşkil edecek öncü bir role sahip olmuştur.Sizleri ülkemizde ağırlamaktan mutluluk duyuyoruz’ diyerek seslendi.

Etkinlik İl Göç Uzman Yardımcıları Necla AKYILDIZ , Yasemin BÜYÜKBOZKOYUN ve Yakup ÖZTÜRK'ün Göç İdaresi Genel Müdürlüğünün faaliyetleri ve İl Müdürlüğü tarafından sunulan hizmetler hakkında gerçekleştirdiği sunum ile devam etti.

Etkinliğin sonunda İl Göç İdaresi Müdürü ÇİLOĞLU , Geçici Eğitim Merkezinde öğrenim gören çocuklara MUYU setlerini dağıttı ve eğlenceli anlar yaşandı.
Kayıt: 27.12.2016
Güncelleme:27.12.2016
Paylaş


WS05